Gorila

V byte na Vazovovej ulici v Bratislave malo na základe analytického prepisu dochádzať k stretnutiam Jaroslava Haščáka s niekoľkými štátnymi funkcionármi, ktorí mali za provízie zabezpečiť vplyv pre Haščáka a finančnú skupinu Penta pri privatizácií.

Zistiť viac

O kauze

Najnovšie obvinenia z novembra 2022 spojené s kauzou Gorila sa tentokrát netýkajú obchodovania s nahrávkou, ktorú našla polícia náhodne pri domovej prehliadke Mariana Kočnera pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ale priamo procesu privatizácie štátnych strategických podnikov medzi rokmi 2003 až 2006, o ktorom sa aktéri z nahrávok Gorily dohadujú v konšpiračnom byte. V byte na Vazovovej ulici v Bratislave malo na základe analytického prepisu dochádzať k stretnutiam Jaroslava Haščáka s niekoľkými štátnymi funkcionármi, ktorí mali za provízie zabezpečiť vplyv pre Haščáka a finančnú skupinu Penta pri privatizácií. Do kauzy mali byť zapojení okrem Haščáka členovia vedenia Fondu národného majetku Anna Bubeníková, Jozef Jurica a Peter Huňor, exminister hospodárstva Jirko Malchárek a členovia predstavenstva akciovej spoločnosti GovCo Jozef Jurica a Stanislav Reguli. Zapojení aktéri mali na odmenách dostať spolu desiatky miliónov korún.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.