Motáky

Kočner mal odkazy na lístočkoch alebo tzv. motáky posielať prostredníctvom svojich advokátov, keď bol vo väzbe pre kauzu zmeniek TV Markíza. Cez takúto korešpondenciu sa mal snažiť ovplyvňovať viaceré osoby, aby bol prepustený z väzby a zmenila sa výpoveď v kauze zmeniek.

Zistiť viac

O kauze

Kočner mal odkazy na lístočkoch alebo tzv. motáky posielať prostredníctvom svojich advokátov, keď bol vo väzbe pre kauzu zmeniek TV Markíza. Cez takúto korešpondenciu sa mal snažiť ovplyvňovať viaceré osoby, aby bol prepustený z väzby a zmenila sa výpoveď v kauze zmeniek. Na odkazoch sa napríklad pýtal „prečo Mamojka zlyhal, RF to mal vybaviť“. Mamojka je sudca Ústavného súdu.

V motáku mohol Kočner naznačovať že Robert Fico (RF) mal vybaviť aby Ústavný súd vyhovel jeho sťažnosti a prepustil ho na slobodu. Z Tóthovej výpovede a motákov má vyplývať aj to, že Kočner sa z väzby obracal na špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika aj Norberta Bödöra. Senát uznal, že autorom motákov bol Marian Kočner.

Preukázalo sa tiež, že k písomnostiam sa dostal bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. Posielanie správ však súd nepovažuje za trestný. Rozhodovať bude ešte Najvyšší súd.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.