Five star residence

Five Star Residence je bytový dom v Bratislave, ktorý staval Kočner. Kauza spočíva v sérii podozrivých prevodov bytov a nebytových priestorov v bytovke, ktoré vyústili do nadmerných vratiek DPH.

Zistiť viac

O kauze

Five Star Residence je bytový dom v Bratislave, ktorý staval Kočner. Kauza spočíva v sérii podozrivých prevodov bytov a nebytových priestorov v bytovke, ktoré vyústili do nadmerných vratiek DPH. Marián Kočner mal byť zapojený do pochybných predajov nehnuteľností spolu s ďalšími 3 osobami (Peter Zemko, Viliam Gross a Jana Šlachtová). Byty a nebytové priestory v hodnote 17 miliónov predali za 2 eurá. Štát tak mal prísť na daniach o takmer 3 milióny eur.
S bytmi v komplexe obchodoval aj Ladislav Bašternák. Na neoprávnených vratkách DPH mal štátu spôsobiť škodu 1,7 milióna eur a 200-tisíc eur. V oboch prípadoch sa przinal a bol právoplatne odsúdený.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.