Glance house

Kauza má pôvod v roku 2011. Glance house je bytovka v Bernolákove.

Zistiť viac

O kauze

Kauza má pôvod v roku 2011. Glance house je bytovka v Bernolákove. Počas výstavby si klienti zarezervovali byty, za ktoré zaplatili zálohy. Po kolaudácii sa nehnuteľnosti pokúsil zmocniť Marián Kočner. Pomáhať mu mali jeho dlhoroční spolupracovníci Dobroslav Trnka a Štefan Ágh. Kočner mal najprv dostiahnuť, aby NAKA pod vtedajším ministrom Kaliňákom začala stíhať developera projektu Roberta Číža.

Vrámci vyšetrovania bola bytovka zablokovaná na rozkaz špeciálnej prokuratúry pod vedením Dušana Kováčika. Dobroslav Trnka potom ako námestník generálneho prokurátora vydal v rozpore so zákonom súhlas na jednorazový prevod domu napriek tomu, že bol zablokovaný. Nehnuteľnosť sa tak dostala k Ághovej firme Gapeja, ktorá bola v konkurze. V rámci konkurzu mal Kočner chcieť firmu vytunelovať vďaka vykonštruovaným pohľadávkam a byty rozpredať. Byty chcel predať ministerstvu obrany, ktoré vtedy viedol jeho kamarát Martin Glváč.

To však Kočner nestihol. V roku 2012 to po prevalení zastavil dočasný šéf prokuratúry Ladislav Tichý. Súdne spory v okolo bytovky trvajú doteraz. Dom zatiaľ chátra.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.