Objednávka vraždy Jána Kuciaka a prokurátorov

V prípade vraždy novinára a jeho snúbenice súd rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Špecializovaný trestný súd ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd vrátil prípad prvostupňovému súdu.

Zistiť viac

O kauze

V prípade vraždy novinára a jeho snúbenice súd rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. Špecializovaný trestný súd ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd vrátil prípad prvostupňovému súdu. Kočner si mal objednať Kuciakovu braždu, pretože ten svojimi článkami ohrozoval jeho biznis. Po zmene pomerov po Kuciakovej vražde sa množstvo podozrení potvrdilo a začalo vyšetrovať.

Prípad je spojený s objednávkou vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a Daniela Lipšica. Pre objednávku vraždy prokurátorov čelí obžalobe päť osôb – Kočner, Zsuzsová, Szabó, Dušan Kracina a Darko Dragič.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.