Miriam Repáková

bývalá sudkyňa Okresného súdu BA I

Kauzy

Búrka
právoplatné odsúdenie

O čo išlo

spolupracujúci obvinený

Bývalá sudkyňa Miriam Repáková sa priatelila s Marianom Kočnerom celé roky. Cez Threemu, si vymenili stovky správ a telefonátov. Dohadovali sa najmä o kauze Technopol. Marián Kočner a spol ovládli Technopol na mimoriadnom valnom zhromaždení cez akcie, ktoré podľa polície ukradla Denisa Pávkova svojmu manželovi Pavlovi Pávkovi. V tom čase a na základe Kočnerovej ,,rady” sa Miriam Repáková dala preložiť na Okresný súd BA I. „Kanceláriu dostaneš vymaľovanú a vytepovanú. Ostatné si donesieš z domu 😂😂😂,“ písal jej ešte v novembri 2016 cez Whatsapp. Na novom pôsobisku dostala kauzu Technopol práve ona. O určovacej žalobe (komu patria akcie?) rozhodla kontumačným rozsudkom, čo viacerí právnici komentovali ako rozhodnutie v rozpore so zákonom. Rozhodla bez toho, aby sa o úkonoch dozvedela aj druhá strana. Vraj preto, že druhá strana mala adresy schránkových firiem v USA a Londýne a tam si zásielky nepreberala. Vedela, že jej postup nie je správny, vyplýva to aj z jej komunikácie s Kočnerom: „Ja sa len bojim stale,ze to bolo rozsudkom pre zmeskanie a nemohlo to tak byt,“ písala Kočnerovi 16. novembra 2017. K všetkému sa priznala a od začiatku obvinenia spolupracuje s políciou.

Jej rozsudok je prvým v kauze Búrka, vo februári 2023 dostala po uzatvorení dohody o vine a treste trojročnú podmienku a zákaz vykonávania povolania sudkyne na 4 roky.

Trestné činy

Trestné činy
Stav
ohýbanie práva
právoplatný rozsudok

Priebeh trestného konania

11.3.2020

Vznesenie obvinenia

7.10.2021

Okolo 7.10.2021 vyšetrovateľ v jej prípade predložil návrh na začatie konania o takzvanej dohode o vine a treste ale prokurátor s návrhom nesúhlasil. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sa po preskúmaní na vec sa vzťahujúceho vyšetrovacieho spisu nestotožnil s návrhom vyšetrovateľa.“

24.2.2023

Právoplatný rozsudok

Súd schválil dohodu o vine a treste, dvojročný trest so skúšobnou dobou na tri roky a zákazom výkonu činnosti sudcu na štyri roky.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.