Fatima

Kauza Fatima nesie názov podľa rovnomenného baru v Trenčíne. Ten začal fungovať v roku 2000 a patril podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi. O Bar ho však pripravila mafiánska skupina čongrádyovcov.

Zistiť viac

O kauze

Kauza Fatima nesie názov podľa rovnomenného baru v Trenčíne. Ten začal fungovať v roku 2000 a patril podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi. O Bar ho však pripravila mafiánska skupina čongrádyovcov. Pomáhať im mala aj bývalá sudkyňa Monika Jankovská. Tá mala vziať tri milióny korún za rozsudok, ktorým držala pôvodného majiteľa baru dva roky vo väzení. Jankovskú z tohto činu usvedčoval aj človek z prostredia skupiny čongrádyovcov, ktorý ale neskôr svoju výpoveď zmenil. V súvislosti s ovplyvňovaním svedka sú obvinení viacerí bývalí vysokopostavení funkcionári, Monika Jankovská so svojim svatom aj advokátka Anna Žedényiová. Bar sa neskôr dostal k manželke bývalého riaditeľa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera. Vida účelovú výpoveď priznáva. Kauza ani po dvadsiatich rokoch stále nie je ukončená.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.