Kaifáš

Vrámci akcie je obvinený advokát Marek Para, ktorý mal pomáhať zločineckej skupine Norberta Bodora. Konkrétne sa mal podieľať na diskreditácii prokurátora Vasiľa Špirka.

Zistiť viac

O kauze

Vrámci akcie je obvinený advokát Marek Para, ktorý mal pomáhať zločineckej skupine Norberta Bodora. Konkrétne sa mal podieľať na diskreditácii prokurátora Vasiľa Špirka. Ten dozoroval prípad, ktorý sa týkal prevodov akcií firmy B.A. Haus medzi Bašternákom, Kaliňákom a Počiatkom.

Dozoroval tiež kauzu firmy Tempest a jej dodávok na ministerstve vnútra, kde bol rovnako zainvolvovaný Kaliňák. Podľa uznesenia požiadali Bodor s Gašparom špeciálneho prokurátora Kováčika, ktorý bol Špirkov nadriadený, aby ho od spisu odstavil. Na diskreditáciu poslúžil prípad daňového podvodníka Vargu.

Podľa polície sa Kováčik zdôveril Makóovi, že Para bol do obhajoby tohto obvineného dosadený účelovo. Výsledkom bolo, že Špirka disciplinárne stíhali za to, že v zápisnici o výsluchu Varga boli niektoré časti nepodpísané. „K vytvoreniu takéhoto podkladu a situácie s podpisovaním, respektíve nepodpisovaním, určitých častí výpovedí Vargu pomáhal Para,“ vypovedal Makó.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.