Mýtnik 2

Kauzy Mýtnik 1-3 súvisia s korupčnými prípadmi na Finančnej správe SR. Druhá zo série káuz sa týka presadzovania projektu E-kasa na ministerstve financií.

Zistiť viac

O kauze

Kauzy Mýtnik 1-3 súvisia s korupčnými prípadmi na Finančnej správe SR. Druhá zo série káuz sa týka presadzovania projektu E-kasa na ministerstve financií. Architekt a dlhroočný kamarát Petra Kažimíra Miroslav Slahučka, si mal vypýtať úpaltok vo výške 5 % z celkovej sumy zákazky za to, že vybavi podporu pre projekt na ministerstve. Zaplatiť mu mal Suchoba.

Konečný prijímateľ úplatku zatiaľ nie je známy, no rozhodnutie o väzbe pre Slahučku spomína aj Kažimíra, ktorý bol v tom čase ministrom financií. Kažimír na jeseň 2020 kúpil vilu v hodnote 3 miliónov eur od firmy, ktorú spoluvlstní Slahučka s podnikateľom Ladislavom Rehákom. Koľko za vilu zaplatil, Kažimír nepovedal.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.