Schvaľovanie vojny

Deň po vypuknutí ruskej invázie na Ukrajine mal bývalý sudca Štefan Harabin zverejniť na Facebooku status, v ktorom schvaľoval ruskú inváziu a kroky Vladimíra Putina.

Zistiť viac

O kauze

Deň po vypuknutí ruskej invázie na Ukrajine mal bývalý sudca Štefan Harabin zverejniť na Facebooku status, v ktorom schvaľoval ruskú inváziu a kroky Vladimíra Putina. Status krátko po zverejnení zo stránky exsudcu zmizol, sa okrem iného písalo napríklad:

„Je povinnosťou Rusov pacifikovať nacistov, ktorí genocídne od roku 2014 zavraždili 15-tisíc civilistov. Nie je možné tolerovať používanie sily svetovým ZLOM. Silu musí niekedy rázne použiť aj svetové DOBRO. FICO, vždy k AMERIČANOM servilný, kolosálne klame, keď tvrdí, že PUTIN porušil medzinárodné právo…“

Na základe facebookového statusu vyšetrovateľ obvinil Harabina zo schvaľovania trestného činu a hanobenia národa. Harabin sa pokúsil obvineniu brániť pomocou sťažnosti na špeciálnej prokuratúre alebo pomocou paragrafu 363, v oboch prípadoch však boli jeho podania zamietnuté.

 

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.