David Lindtner

advokát, bývalý predseda Okresného súdu BA III

Kauzy

Búrka
obžaloba
Víchrica
obvinenie

O čo išlo

Počas akcie Búrka bol obvinený aj Dávid Lindtner. Vladimír Sklenka proti nemu vypovedal a obvinil ho, že sa ho v kauze o hotel Carlton snažil ovplyvniť. Dávid Lindtner mal vystupovať v prospech jednej strany, v prospech developera Erika Mikurčíka, ktorý vraj podviedol spolumajiteľov spoločnosti Eset. Lindtner vraj povedal Sklenkovi, že Mikurčík sa vie veľmi dobre a veľkoryso odmeniť. Lindtner mal tiež Sklenku presviedčať aby vtedajší politik Daniel Lipšic dostal nepodmienečný trest, potom ako v roku 2016 zrazil na prechode chodca. (Lipšic nakoniec dostal podmienečný trest).

Trestné činy

Trestné činy
Stav
Prijímanie úplatku
obžaloba

Priebeh trestného konania

11.3.2020

Vznesenie obvinenia

Väzba

Stíhaný na slobode

1.6.2022

Podanie obžaloby

O čo išlo

Lindtner je obvinený v troch skutkoch. Mal ovplyvňovať sudkyne v spore štátnych železníc s firmou TSS Grade za štyri milióny eur. Okrem toho mal ovplyvňovať aj sudcov v kauze bratislavského hotela Carlton. Ide o obchodný spor medzi spolumajiteľmi ESET-u Rudolfom Hrubým a Marošom Grundom na jednej strane a ich bývalým partnerom Erikom Mikurčíkom. Vypovedajú proti nemu sudcovia Sklenka a Repáková.

Trestné činy

Trestné činy
Stav
Prijímanie úplatku
obvinenie
Zasahovanie do nezávislosti súdu
obvinenie

Priebeh trestného konania

27.10.2020

Vznesenie obvinenia

31.10.2020 – 20.5.2021

Väzba

01.06.2022

Podanie obžaloby

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.