Peter Košč

podnikateľ s napojeniami na SIS

Kauzy

Goliáš
obžaloba
Rozuzlenie
obvinenie

O čo išlo

Peter Košč, prezývaný aj „pán X“ mal údajne zaplatiť 50-tisíc eur bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi za to, aby dva spisy odňal prokurátorovi Petrovi Kyselovi. Úplatok od Košča odovzdal podľa obžaloby Kováčikovi exšéf finančnej polície Bernard Slobodník v knihe s vyrezanými stranami, a to po stretnutí s exšéfom SIS Antonom Šafárikom.

Práve Koščove obvinenie malo byť akýmsi spúšťačom vojny v bezpečnostných zložkách. Známe sú totiž informácie, že Peter Košč má blízke vzťahy na najvyšších miestach zložiek zabezpečujúcich bezpečnosť štátu. Hovorilo sa aj o kontaktoch na bývalé vedenie polície, no a veľmi úzke vzťahy má aj v Slovenskej informačnej službe, ale napríklad aj na Národnom bezpečnostnom úrade či Generálnej prokuratúre.

Trestné činy

Trestné činy
Stav
podplácanie
obžaloba

Priebeh trestného konania

23.03. 2021

Vznesenie obvinenia

01.04. 2021

Vydanie medzinárodného zatýkacieho rozkazu

14.09. 2021

Podanie obžaloby

O čo išlo

Peter Košč bol obvinený v kauze Rozuzlenie spolu s ďalšími osobami. Košč mal údajne riadiť zločineckú skupinu, ktorej cieľom bolo marenie vyšetrovania korupčných káuz.

Trestné činy

Trestné činy
Stav
založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny
obvinenie
zneužívanie právomoci verejného činiteľa
obvinenie
marenie spravodlivosti
obvinenie

Priebeh trestného konania

17.8.2023

Vznesenie obvinenia

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.