Božie mlyny

Kauza Božie mlyny vzišla z vyšetrovania zločineckej skupiny takáčovcov. Tej mali v jej trestnej činnosti napomáhať viaceré štátne zložky presadzujúce zákon.

Zistiť viac

O kauze

Kauza Božie mlyny vzišla z vyšetrovania zločineckej skupiny takáčovcov. Tej mali v jej trestnej činnosti napomáhať viaceré štátne zložky presadzujúce zákon. Trestná činnosť mala spočívať vo vynášaní informácií z vyšetrovaní, či prijímania úplatkov za ovplyvňovanie procesných postupov v trestnom stíhaní.

V kauze už padli dva právoplatné rozsudky. Takáčovcom pomáhal aj bývalý špeciálny prokurátor, ktorý si už od Najvyššieho súdu vypočul právoplatný rozsudok. Za úplatok 50-tisíc eur Kováčik vybavil aby bol boss takáčovcov Ľubomír Kudlička prepustený z väzby a vynášal im aj utajované informácie. V prospech takáčovcov pôsobil aj šéf špeciálneho útvaru na policajnom prezídiu Norbert Pakši, ktorý sa k tomu priznal a vypovedal, rovnako ako Ľudovít Makó, či František Bohm, ktorý neskôr spáchal samovraždu.

Aj z výpovedí aktérov kauzy Božie mlyny neskôr vyplynuli ďalšie akcie – Očistec a Judáš, ktoré rovnako mapujú korupčnú trestnú činnosť v polícii a na prokuratúre.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.