Feudál a Latifundista

Kauza sa týka údajnej korupčnej schémy, ktorá mala fungovať na Slovenskom pozemkovom fonde v rokoch 2016 až 2020. Skupina, ktorú mal založiť Oligarcha Martin Kvietik s advokátom Jánom Gajanom, mala profitovať z úplatkov alebo nadobúdania nehnuteľností.

Zistiť viac

O kauze

Kauza sa týka údajnej korupčnej schémy, ktorá mala fungovať na Slovenskom pozemkovom fonde v rokoch 2016 až 2020. Skupina, ktorú mal založiť Oligarcha Martin Kvietik s advokátom Jánom Gajanom, mala profitovať z úplatkov alebo nadobúdania nehnuteľností. Kvietik s Gajanom mali najprv obsadiť kľúčové pozície v SPF. Členov mala mať v Bratislavskom, Nitrianskom aj Prešovskom kraji. Skupina mala najprv vyhľadávať žiadateľov o reštitučné konania a žiadateľov o prenájmy pozemkov v správe SPF. Následne začali týmto žiadateľom z pozície svojej funkcie spôsobovať problémy v dosiahnutí reštitúcie alebo prenájmu pozemku. Takýmto konaním ich následne motivovali k zaplateniu úplatku, aby žiadosti boli vybavené k ich spokojnosti.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.