Mýtnik - dorovnávanie platu

Kauza sa týka údajného "dorovnávania" platu bývalého riaditeľa finančnej správy Františka Imreczeho.

Zistiť viac

O kauze

Kauza sa týka údajného „dorovnávania“ platu bývalého riaditeľa finančnej správy Františka Imreczeho. Vo výpovediach Františka Imreczeho sú spomínaní oligarcha Jozef Brhel, ktorý mal Imreczemu peniaze vyplácať a Robert Kaliňák, ktorý mal kontakt medzi Imreczem a Brhelom sprostredkovať. Podľa Imreczeho výpovede malo dôjsť k doplácaniu 200-tisíc eur ročne v rokoch 2013 až 2017 a 100-tisíc v roku 2018, keď František Imrecze z fuckcie riaditeľa odišiel – celková suma mala byť 1,1 milióna eur.

Imrecze vo výpovediach tvrdil, že si pre peniaze od Brhela chodil osobne do jeho kancelárie v hoteli DoubleTree by Hilton. Za dorovnávanie platu mal Brhel podľa Imreczeho žiadať informácie z finančnej správy a mal aj rôzne personálne požiadavky na obsadenie niektorých pozícií – Imrecze spomína bývalú šéfku sekcie ekonomiky Kornéliu Černú.

Cieľom Nadácie Zastavme korupciu bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií.

Newsletter

Získajte medzi prvými informácie o kauzách, ktoré hýbu slovenským spoločenským a politickým dianím.